Náš příběh

Jak to celé začalo

Kdysi dávno na hradě Kuňka pracoval pro syna krále Jiřího z Poděbrad Jindřicha staršího z Minsternberka jedinný zaměstnanec (v dnešní době se jeho pozice jmenuje kastelán). Jindřich byl velice lakomý a tak jeho kastelán byl na všechno sám.

Kastelán nechtěl, aby jeho vlastní domeček chátral, protože on se o něj nestíhal starat a tak si najmul rodinu, která se mu pouze za cenu ubytování starala o jeho pozemky a hlavně dům. V době kdy se do naší vesničky tato rodina přistěhovala se začali podivně vytrácet obyvatelé z vesnice i blízkého okolí.

Časem lidem došlo, že záhadná zmizení jsou od dob, kdy do vesničky přišla zrovna tato rodina. Všichni doufají , že se jim povedlo celou rodinu zlikvidovat, ale i v dnešní době se povídá, že jsou z domu slyšet strašidelné zvuky a křik .

Nikdo nemá odvahu pokusit se zjistit pravdu. Povídá se, že tam do dneška bloudí i duše jejich zemřelých obětí. Celý dům je prokletý a jediná možnost jak vysvobodit duše jejich obětí na svobodu je dokázat projít jejich územím a dostat se z něj ven.

Kdo se ven nedostane bloudí s dušemi zemřelých v domě dál.